O Nás
Shakatak Charter

Shakatak Charter sa zaoberá plavbami z Holandského Severomorského prístavu IJmuiden Marina Seaport IJmuiden na lodi Shakatak s kapitánom Marekom. IJmuiden sa nachádza asi 20km od Amsterdamu, takže plavebné oblasti zahŕňajú tak Severné More (popr. Anglicko) ako bohaté Holandské vnútrozemie (IJsselmeer, kanály Haarlem/Amsterdam atd...), tak ako možno vidieť v nasledujúcej reprezentačnej reportáži z jednej plavby (plus dojmy posádky)


Videoreportáž Okolo Severného Holandska, Máj 2017
 

Jaro, Máj 2017: “Za seba mozem povedat, ze som maximalne spokojny. Konecne som mohol odskusat nejake veci, co som vedel len teoreticky a okrem toho som sa naucil kopec dalsieho. Z tohto hladiska by mozno bolo dobre ponukat takyto vylet ako "kondicnu jazdu" pre prilezitostnych jadranskych skipperov, kde by si to mohli skusit v podstatne tazsich podmienkach nez maju standardne pocas jedneho tyzdna v lete. Plus skusenost plavby v prilivovych vodach a s takou hustotou dopravy myslim, ze posunie kazdeho skippera zas o kusok vyssie.”


 Juro, Máj 2017: "Zaplachtil som si viac nez na vsetkych plavbach doteraz. Naucil sa viac o lodi a praci s takelazou a rad si taketo podujatie zopakujem. Dokonca dla vysledkov od lekara aj ten moj streptokok tam zakapal :), takze spokojnost."


Kapitán Marek

Marek Jendrichovský začal v Holandsku plachtiť a pretekať na závodných katamaranoch v triede F18, pozri napr. Round TexelPopritom nezanedbával monohull-y a momentalne vlastní namornú jachtu Shakatak predstavenú nižšie. Marek je držiteľom potrebných certifikatátov a kvalifikácií, konkrétne International Certificate of Competence ICC (more, vnútrozemie) číslo 01409680, plus certifikát pre účasť v námornej (VHF) rádiovej komunikácí MMSI číslo 244870253 callsign PE8671.  

  
 


Shakatak, Sigma 36

Shakatak je class-A (open ocean, neobmedzená plavbyschopnosť) 36 stopová jachta Anglickej výroby, klasický cruiser-racer z osemdesiatich rokov. Jachta je typu Sigma 36 z dielne známeho Anglického dizajnéra Davia Thomasa, pre špecifikacie pozri sailboatdata resp. www.yachtsnet.co.uk/archives. Poprípade články z Yachting Monthly 2001 resp. Practical Boatowner alebo podrobnejšie špecifikácie lode rovankého typu z ORC certificate Rouge Wave. Interiér je rozdelený na kapitánsku kajutu vzadu, salón z dvoma pričnami plus dvoma sedadlami konvertovateľnými na postele a na prednú uzatvárateľnú kajutu s dvojposteľou. Takže okrem kapitána sa do lode zmestí posádka 4 až 6 ľudí podľa želaného pohodlia. Samozrejme sú k dispozící voda, elektrika, plyn (pec), kúrenie, TV/PC, rádio/bluetooth/CD, chladnička, WC a úložne priestory, plus 2 profesionálne námorné obleky do každého počasia a automatická nafukovacia vesta s úchytom (life-line) pre každého člena posádky. Loď je vybavená certifikovaným záchranným ostrovom (liferaft) pre 6 ľudí, plus nafukovacím člnom s 5hp motorom. Taktiež plná elektronika - radar, plotter (el. mapa), GPS, vietor, hĺbka, log (rýchlosť), autopilot, VHF námorné rádio.